DUBOVÁ PODLAHA V INTERIÉRU

Dubová podlaha v interiéru

 

Jak vybrat dubovou podlahu

 

Mezi velmi příjemné podlahové krytiny patří dřevěné podlahy. Odolná dřevěná podlaha, která bude hezká po mnoho let, je obvykle vyrobena z tradičního dubu. Dubové podlahy jsou krásným doplňkem tradiční výzdoby, ale také dobře ladí s interiéry udržovanými v moderním stylu. Při hledání správné podlahy, která dokonale splní všechna vaše očekávání, musíte věnovat pozornost řadě různých faktorů. Nejlépe je začít pečlivým zvážením vašich potřeb. Musíte také pamatovat na to, že vzhled podlahy bude mít velký dopad na výběr dalších dokončovacích prvků v interiéru, od dveří a parapetů přes nábytek až po dekorace. Dobře zvolené řešení vám umožní vytvořit tu správnou atmosféru, například domácí teplo nebo sofistikovanou eleganci.

Vrstvené dubové podlahy lze instalovat v místnostech s podlahovým vytápěním, protože jsou odolné proti deformaci, kolísaní vlhkosti a teplotním změnám. Vrstvená struktura podlahové desky minimalizuje vysýchání během topného období a zabraňuje tvorbě mezer a trhlin v desce umístěné na podlahovém topení. Výhodou dubové podlahy je teplo dřeva a dobrá absorpce nárazů. Chůze po přírodní designové dubové podlaze je pohodlí pro nohy a páteř.

 

Výběr dubové podlahy

 

Široká nabídka dřevěných podlah nákup neusnadňuje, ale my Vám pomůžeme. Při výběru podlahy je důležitý typ vytápění v domě, musíte také zvážit, kolik času můžete věnovat údržbě a čištění podlahy.

Při výběru konkrétní dubové podlahy nebo dubové parkety je třeba vzít v úvahu tři nejdůležitější aspekty

-         olejovaná nebo lakována podlaha, typ podlahové úpravy závisí na typu péče

-         zda budete mít podlahové topení nebo ne, vyberte si správný typ podlahové desky

-         jakou barvu výzdoby zvolíte v závislosti na stylu interiéru a plánovaném osvětlení

Nakonec vyberte konkrétní dekor (barvu) a typ podlahy (masivní nebo vrstvenou).

 

Lakovaná nebo olejovaná dřevěná podlaha

 

Rozhodnutí, zda bude podlaha lakována nebo olejovaná, závisí obecně na vaší pečlivosti, protože musíte vzít v úvahu několik základních faktorů souvisejících s čištěním a údržbou.

 

Výhody lakovaných dřevěných podlah

-         vysoká odolnost povrchu proti nečistotám

-         snadná a levná denní údržba

-         relativně dlouhá životnost bez nutnosti renovace

 

Nevýhody lakovaných dřevěných podlah

-         celková renovace lakovaných lamel je nákladná a časově náročná

-         nízká odolnost proti poškrábání

-         elektrizuje a přitahuje prach na povrch

 

Lakované povrchy se lépe udržují čisté než olejované. Pokud se na povrchu laku vytvoří škrábance, je to viditelnější než na olejované podlaze. Aby byly škrábance méně nápadné, zvolte kartáčovanou podlahu a polo matný lak nebo matný lak.

 

Výhody olejovaných dřevěných podlah

-         olejovaný povrch neelektrizuje, takže nepřitahuje prach jako lakovaný

-         olej dodává větší hloubku a více zdůrazňuje strukturu dřeva

-         při renovaci nemusíte brousit podlahu   -      můžete provádět lokální opravy

-         malé škrábance jsou méně viditelné než na lakovaném povlaku

 

Nevýhody olejovaných dřevěných podlah

-         potřeba pravidelné údržby

-         olejovaný povlak se ve srovnání s lakovaným povlakem rychleji opotřebovává

-         nižší odolnost proti nečistotám, špína může proniknout do struktury dřeva

-         vyšší náklady na údržbu ve srovnání s lakovanými podlahami

Pamatujte, že povrch naolejované podlahy musí být udržován a čištěn speciálními čisticími prostředky. Olejované podlahy jsou pokryty přírodním olejem. Podlahy voskované olejem jsou pokryty olejem – voskem. Olej proniká do dřeva a vosková vrstva zůstává nahoře a chrání desku. Díky tomu se podlaha voskovaná v oleji snáze čistí.

 

Podlaha vhodná pro podlahové vytápění

Podle toho, zda chcete pod nohama cítit více či méně teplo, si můžete vybrat mezi masivní a vícevrstvou podlahou. Obecně platí pravidlo – tam, kde plánujete podlahové vytápění, použijte dvouvrstvé nebo třívrstvé desky. Masivní palubky použijte v místnostech bez podlahové topení.

Vícevrstvé dubové podlahy jsou dobrou volbou pro podlahové vytápění z několika důvodů       

       -    dubové podlahové desky mají nízký faktor smrštění

-         jsou odolné proti vlhkosti

-         dobře vedou teplo a současně jej akumulují

Vrstvená struktura podlahové desky minimalizuje vysychání během topného období a zabraňuje tvorbě mezer a trhlin v desce umístěné na podlahovém topení.

Naše nabídka také zahrnuje vrstvené podlahové desky vhodné pro instalaci na podlahové topení.

Přizpůsobte barvu dřevěné podlahy stylu vašeho interiéru

 

Dubové dřevěné desky mají neomezené možnosti uspořádání, protože jsou vyráběny v mnoha dekorech a vnějších strukturách. Vyznačují se jedinečným vzorem podle toho, zda jsou naolejované nebo lakované. Při kouření, kartáčování, pískování nebo bělení mohou nabývat různých barev                                                          Při hledání dokonalého dekoru podlahy zvažte, jaká máte okna a dveře, jakou barvu chcete. Zvažte nejen barvu, ale také styl a charakter nábytku. Pokud zařídíte svůj interiér v moderním stylu, můžete zvolit netradiční řešení – kombinovat barvy a struktury. Pokud máte rádi klasická a nadčasová řešení, nemíchejte barvy dřeva. Je dobré, aby okenní rámy, parapety a jiné povrchové úpravy byly ve stejné barvě dřeva jako podlaha nebo dveře. Pokud máte tmavé okenní rámy a tmavou dřevěnou podlahu, světlý a jednoduchý nábytek ve skandinávském stylu se s ním nemusí nutně shodovat, ale spíše masivní a stylové stoly a skříně. K tmavé podlaze se hodí kožené pohovky, barevné látky na závěsech nebo polštářích.

 

Světlá podlaha v interiéru

 

Barva podlahy je jedním z nejdůležitějších prvků, určující charakter a atmosféru interiéru. Světlá podlaha je univerzální volbou. Rozjasňuje malé a tmavé pokoje, dodává prostornost, je jemná a elegantní a co je nejdůležitější, hodí se do jakéhokoli uspořádání. Ve velkých prostorech zdůrazňuje lehkost a modernost provedené volby. Světlá podlaha se mísí s tmavým i světlým nábytkem. Je tolerantní k výrazným a jemným barvám stěn. Jediné, čemu je třeba se vyhnout jsou jednotné, jasné stěny v kombinaci s podlahou a nábytkem ve stejném odstínu. Nezapomeňte, že barva podlahy by měla být o dva stupně světlejší nebo tmavší než barva nábytku.

Bez ohledu na to, zda si vyberete masivní nebo vícevrstvé podlahy, můžete si být jistí, že dřevěná podlaha dodá interiéru přirozené kouzlo a eleganci. A jedna věc je jistá – dubová podlaha je odolná a krásná, takže po mnoho let vytvoří atmosféru tepla a přirozenosti.

 

Dubové podlahy MOLAND

My nabízíme podlahy Moland – dánská značka kvalitních dřevěných třívrstvých podlah, která se věnuje dubu v různých třídění zejména v provedení plošného vzoru  a také dnes aktuální rybinu většího formátu.. Kolekce obsahuje samozřejmě osvědčené třípasové vzory. Pečlivá povrchová úprava v oleji, bílém oleji, či šedém oleji, matném a bílém matném laku - to vše v zámkovém provedení Välinge, většina položek v provedení G5 s flexibilním perem na čelním spoji. V kolekci naleznete také jasan, ale také buk , ořech a vybrané exotické dřeviny v různých povrchových úpravách.

 

Dubová podlaha Moland je ve třech stupních třídění.

Třídění CLASSIC zajišťuje už výběrové dřevo, ale pořád v mnoha krásných kombinacích různých odstínů barev s přiměřeným obsahem pěkných přírodních charakteristik dřeva. To se odráží v nízkém počtu menších zdravých i vytmelených suků a oček, drobných vytmelených trhlin. To vše dodává podlaze přirozený vzhled.

Třídění TREND nabízí moderní vzhled a širší výběr barev. Důkazem toho jsou tmelené malé až střední suky a tmelené trhliny i ve větším počtu. Očka, zdravé suky a barevné variace jsou přípustné. Běl je přípustná pouze omezeně. Přirozené barvy a textury dřeva zajišťují podlaze živý vzhled v lehce až středně rustikálním třídění.

Třídění LIVING zajišťuje lehce až středně rustikální třídění (třipásy) a živé silně rustikální třídění (plošné vzory) s přirozenými barvami a texturami dřeva, střídáním světlých a tmavých pruhů. Zdravá i černá očka, tmelené velké i nezdravé suky a trhliny včetně jádra jsou přípustné. To dává podlaze dynamický vzhled, ve kterém jsou jasně viditelné výrazné přírodní markanty. Naprosta většina těchto podlah může být úspěšně použita na podlahové topení.

Na našich webových stránkách si můžete prohlédnout širokou nabídku dřevěných podlah.