JAK VYBRAT PLOVOUCÍ PODLAHU

Jak vybrat plovoucí podlahu

 

Na našich internetových stránkách nabízíme plovoucí podlahy dřevěné vícevrstvé, podlahy dřevěné dýhové, podlahy laminátové a vinylové. Plovoucí podlahy charakterizuje hlavně jednoduchost pokládky, jsou ideální pro podlahové topení. Při návštěvě naší vzorkovny rádi poradíme a pomůžeme s výběrem podlahové krytiny.

 

Podlahy dřevěné

 

Dobrou volbou plovoucí podlahy pro Váš interiér je dřevo. Imitace jako vinyl nebo laminát nikdy nenahradí pocit tepla a jedinečnosti pravého dřeva. Dřevo jako přírodní materiál má dobrý izolační efekt, proto podlahy ze dřeva jsou teplé a příjemně se po nich chodí. Dřevo přináší do interiéru teplo, vůni přírody a styl. Dřevěné podlahy mají dlouhou životnost a můžeme je renovovat do původního vzhledu. To je důvod, proč investovat do dřeva. Dřevěné podlahy se nedoporučuji do místností s vysokým provozem, jelikož jsou náchylnější a náročnější na údržbu. Přesto je dřevo dobrá volba, dodávající obytným prostorám jedinečný vzhled a atmosféru.

 

Povrchová úprava

Povrchová úprava ovlivňuje vzhled dřevěné podlahy a také následnou údržbu. V nabídce jsou podlahy olejované (oxidativní olej, bílý oxidativní olej, UV olej, tvrdě voskový olej), lakované (matný lak, bílý matný lak) a bez povrchové úpravy v různých barevných odstínech (dekorech) a tříděních (od klidného až po silně rustikální). Kartáčovaný povrch podlahy zdůrazňuje přírodní strukturu dřevěných let a dodává podlaze přírodní vzhled.

 

Lamely

Podlahové lamely jsou v různých délkách a šířkách. Velikost místnosti určuje velikost Vašich lamel. U menších místností se rozhodněte pro úzké krátké lamely. Pro větší prostory si vyberte širší a delší lamely. Různé délky a šířky lamel nabízejí širokou škálu možností: od klasicky položených podlahových lamel až po rybinu.

Na prosta většina podlah může být úspěšně použita na podlahové vytápění. Kvalitní a jednoduchou montáž dřevěných podlah zaručují zámkové spoje.

 

Proč laminátovou podlahu

 

Laminátová podlaha má dlouhou životnost, širokou nabídku v dekorech a vzorech, snadnou údržbu, vysokou odolnost proti vlhkosti.

 

Laminátové podlahy Alsafloor

My nabízíme kolekci laminátových podlah ALSAFLOOR, které mají atraktivní neobvyklé a propracované dekory v provedení dřeva. Kvalitní laminátové podlahy jsou od podlah dřevěných k nerozeznání. Lamely se vyrábějí v různých tloušťkách od 7 mm do 12 mm Díky masivní tloušťce 12 mm mají lamely tlumený zvuk kroku. Vyráběny jsou z HDF desky se zvýšenou odolností proti vodě. Díky vylepšené konstrukci jsou na trhu podlahy se zvýšenou odolnosti proti otěru. Alsafloor nabízí mnoho druhů laminátových podlah. Jak z této široké nabídky si vybrat laminátovou plovoucí podlahu, Vám pomůže návštěva naší vzorkovny.

Tady se můžete podívat na produktovou řadu Alsafloor.       

 

Pokládka

Laminát se velmi jednoduše pokládá. Pokládka podlahy může být provedena za jeden den. Moderní spojovací systémy bez lepení šetří čas a okamžitě namontují podlahu v jakékoliv místnosti. Podlahu lze po pokládce ihned používat. Podlahy mají nízký tepelný odpor a vysokou vodivost tepla, proto jsou vhodné pro podlahové topení. V současné době je široký výběr podlahového topení.

Laminát splňuje všechny požadavky na spolehlivou a trvanlivou podlahu. Podlahy jsou odolné vůči otěru, poškozené lamely jdou lehce vyměnit. Laminát má větší hlučnost a také nižší životnost. Výhodou je nízká cena. Pro svou tvrdost se laminát uplatní nejen pro prostory bytové ale i veřejné.

 

Struktury povrchu laminátu

U lamel nabízíme různé struktury povrchu -  ultra -matný povrch, jemný a sametový pocit z matného povrchu jemné struktury dřeva, synchronní struktura dřeva. Synchronní struktura dřeva, kde jednotlivá léta dřeva přesně ladí s naskenovaným dřevem a vytváří tak autentický efekt.  Mimořádná rozmanitost produktu umožní vytvořit originální a jedinečnou kompozici. Najdeme lamely se strukturou od přírodních kamenů po dřevo staré a rustikální.

Proč podlahy dřevěné dýhové

 

Dýhové podlahy jsou výjimečně odolné, jsou srovnatelné s odolností nejpevnějších vinylových podlah. Tajemství spočívá v jejích konstrukci, která zajišťuje větší stabilitu a odolnost, než mají masivní nebo třívrstvé dřevěné podlahy.

 

Na našem e-shopu prezentujeme vícevrstvou dřevěnou dýhovou podlahu Parky. Vzhledem k jedinečným vlastnostem každého stromu není ani jedna dřevěná podlahová lamela stejná. Je to vícevrstvá dřevěná dýhová podlaha s nášlapnou vrstvou vyrobenou z ušlechtilého dřeva, nejde o tištěnou imitaci.

 

Povrchová úprava

Tyto dýhové podlahy jsou velmi tvrdé díky povrchové úpravě Titanium, která má osm vrstev speciálně odolného laku. Díky tomu je podlaha téměř odolná proti poškrábání a je připravena k intenzivnímu používání.

 

Vysoce pevná podlaha

Parky podlahy použijte s klidem v těch nejnáročnějších místech Vašeho domu, jako je kuchyně nebo v objektech s vysokým provozem, jako jsou kanceláře, hotelové haly.

 

Odolnější než masivní podlaha

Parky je výjimečně odolná vůči nárazům. Tajemství spočívá v dobře promyšlené konstrukci všech lamel. Lamela Parky se skládá z ultra odolné HDF desky s nalisovanou vrstvou.

Voděodolný povrch

Podlaha má voděodolný povrch, díky tomu je podlaha odolná proti každodennímu rozlití a kapkám vody. Dýhové podlahy mají snadnou montáž jako u laminátové podlahy, bez náročné péče a údržby jako u vinylu.

 

 

 

Chcete si pořídit vinylovou podlahu

 

Skvěle vypadá, výborně funguje a pořídíte ji za výhodnou cenu – to jsou tři hlavní důvody, proč si pořídit vinyl. Plovoucí vinylové podlahy patří mezi nejžádanější typy podlah, a to nejen díky jednoduchosti pokládky, ale zejména kvalitní konstrukci, díky níž získávají unikátní vlastnosti. Vinylové podlahy dřevo a kámen zcela nenahradí, ale oproti dřevu mají některé výhody, díky kterým jejich obliba v dnešní době roste.

 

Ideální na podlahové topení

Nízká tepelná odolnost vinylových lamel znamená efektivnější využití podlahové topné energie. Jedná se o skutečné úspory v rozpočtu domácností.

 

Pokládka vinylu

Mezi hlavní výhody této krytiny patří rychlá a snadná pokládka díky Uniclic systému, kdy se do sebe jednotlivé dílce zacvaknou a tvoří bezesporu rovinu. Vinylové podlahy lze pokládat tak snadno a rychle jako laminátovou podlahu. Před pokládkou musí být vinylová podlaha aklimatizována nejméně 24 hodin při teplotě 18° - 30°C v místnosti, kde bude instalována.

 

Odolnost vinylové podlahy

Vinyl můžete instalovat v libovolné místnosti, také ve vlhkých prostorech jako je koupelna nebo kuchyně. Podlaha je mimořádně odolná vůči vlhkosti, což ji činí bezpečnou volbou pro vlhké místo jako je koupelna. Vinyl neobsahuje žádné dřevo a je vytvořen zcela ze syntetických materiálů, což znamená, že je tato podlaha 100% odolná proti vodě. Vinylové podlahy FLOORIFY jsou dokonce odolné proti nárazům, škrábancům, skvrnám a lihovým fixům, a to díky povrchové úpravě s technologií Floorify Quiet Sense. Tato značka nabízí vinylové podlahy s vysokou hustotou pevného jádra, díky tomu nezanechávají na podlaze těžké předměty žádné stopy.

www.Floorify.cz

 

Snadná údržba

Velkou výhodou vinylové podlahy je její snadné čištění. K údržbě podlahy není třeba zvláštní přípravky, postačí klasický saponát. Díky uzavřenému povrchu jsou podlahy velice trvanlivé a nabízejí vynikající ochranu proti vodě a chemickým látkám v domácnosti.

 

Jak vybrat správnou podlahu? Bez ohledu na to, jaký druh plovoucích podlah si vyberete, pamatujte, aby podlaha dodala interiéru přirozené kouzlo a eleganci.