LEVNÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

1. LAMINÁTOVÉ PLOVOUCÍ PODLAHY - RŮZNÉ DEKORY

laminatove-plovouci-podlahy

Značkové laminátové podlahy ALSAFLOOR franscouzského výrobce splňující vysoké nároky na povrchovou odolnost jak v bytovém, tak v komerčním sektoru. 

 

2. TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PLOVOUCÍ PODLAHY - RŮZNÉ DEKORY

trivrstve-podlahy

 Třívrstvé dřevěné podlahy SELECTION - třívrstvé podlahy - parketový vzor i vzor prkno

 

3. PARKY PRO - PLOVOUCÍ PODLAHA S DŘEVĚNOU DÝHOU V CENĚ LAMINÁTU

Základem podlah PAR-KY je velmi tvrdá a stabilní HDF deska (High Density Fibreboard ) , což je velmi kvalitní dřevovláknitá deska s vysokou hustotou ((1.100 kg/m3 ) a vysokou odolností proti vlhkosti  ( bobtnavost 5-8%) a s dvojnásobnou tvrdostí než je tvrdost dubového dřeva. Na tuto velmi odolnou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 0,6 mm. Dýha je zespodu zafixována  lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a pružného laku čímž dýha získá v celém svém profilu extrémní  tvrdost a odolnost proti vlhkosti, protlaku a způsobení vrypu.

Z toho vyplývá, že při silném bodovém zatížení  dochází  u dýhových podlah PAR-KY k výrazně menšímu poškození, než u třívrstvých podlah, protože nášlapná vrstva ( dýha 0,6 mm ) měkké rostlé dřevo neobsahuje a proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty -  vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdá HDF deska, na kterou je dýha nalisovaná. Vrstva laku u třívrstvých podlah s větší nášlapnou vrstvou (3,6 – 4 mm ) mm proniká pouze do  0,3 až 0,4 mm a pokud na takovou podlahu spadne těžký předmět z výšky, poškodí se vrstva laku a do dřeva začne pronikat vlhkost a lak se začne odprýskávat. Shrneme-li všechny tyto infomace, dojdeme k závěru, že dýhové podlahy vydrží běžný provoz a zatížení bez známek poškození výrazně déle než třívrstvé nebo masivní podlahy.