PLOVOUCÍ PODLAHY - AKCE

 

par-ky-pro-dyhove-podlahy_1

 

selection_1teka-easy-softloc_1

1. Q - STYLE - DUBOVÁ PODLAHOVÁ PRKNA MASIVNÍ 15*95*450-1200 MM OLEJOVANÁ - RŮZNÉ ODSTÍNY OLEJE

 

Dubová masivní prkna s perem a drážkou po 4 stranách, mikrofáze po 4 stranách, tmelená, broušená určená k celoplošnému lepení, kvalita rustik, s povrchovou úpravou olej RUBIO MONOCOAT, různé barevné tóny.

 

2. ALSAFLOOR - LAMINÁTOVÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Značkové francouzské podlahy francouzského výrobce Alsafloor nadchnou opravdu každého včetně odpůrců laminátových podlah.S pověstným francouským šarmem vyrábí podlahy v 58 dekorech od klasických s imitací dřeva ( s rustikální texturou i bez ) až po trendové podlahy v dekoru dlažby nebo tzv „Vintage stylu“.  Nosnou deskou všech podlah značky Alsafloor je extrémně tvrdá a odolná HDF deska se zvýšenou odolností proti vodě.

 

3. TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Třívrstvé podlahy dřevěné se skládají ze tří vrstev dřeva lepených k sobě, z horní nášlapné vrstvy, středu neboli jádra a protitažné spodní vrstvy. Třívrstvé dřevěné podlahy pak podle počtu lamel dělíme na jednolamelové ( vzor prkno ) , dvoulamelové ( vzor širší parkety ) a třílamelové ( klasický parketový vzor ). Počet lamel určuje výsledný vzhled podlahy, takže jednolamelová podlaha vypadá po položení jako podlaha z prknen, dvoulamelová podlaha pak vypadá jako podlaha ze širších parket a třílamelová podlaha má parketový vzor.

 

4. PAR-KY PRO - PODLAHA S DŘEVĚNOU DÝHOU V CENĚ LAMINÁTU

Základem podlah PAR-KY je velmi tvrdá a stabilní HDF deska (High Density Fibreboard ) , což je velmi kvalitní dřevovláknitá deska s vysokou hustotou ((1.100 kg/m3 ) a vysokou odolností proti vlhkosti  ( bobtnavost 5-8%) a s dvojnásobnou tvrdostí než je tvrdost dubového dřeva. Na tuto velmi odolnou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 0,6 mm. Dýha je zespodu zafixována  lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a pružného laku čímž dýha získá v celém svém profilu extrémní  tvrdost a odolnost proti vlhkosti, protlaku a způsobení vrypu. Z toho vyplývá, že při silném bodovém zatížení  dochází  u dýhových podlah PAR-KY k výrazně menšímu poškození, než u třívrstvých podlah, protože nášlapná vrstva ( dýha 0,6 mm ) měkké rostlé dřevo neobsahuje a proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty -  vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdá HDF deska, na kterou je dýha nalisovaná. Vrstva laku u třívrstvých podlah s větší nášlapnou vrstvou (3,6 – 4 mm ) mm proniká pouze do  0,3 až 0,4 mm a pokud na takovou podlahu spadne těžký předmět z výšky, poškodí se vrstva laku a do dřeva začne pronikat vlhkost a lak se začne odprýskávat. Shrneme-li všechny tyto infomace, dojdeme k závěru, že dýhové podlahy vydrží běžný provoz a zatížení bez známek poškození výrazně déle než třívrstvé nebo masivní podlahy.