Pokládka vinylové podlahy

 

Co jsou vinylové podlahy?

Vinylové podlahy jsou syntetické lamely vyrobené z několika vrstev. Například Floorify jsou velmi pevné syntetické podlahy, které kombinují to nejlepší z mnoha oblastí – hřejivý pocit parketové podlahy a absolutně snadné používání. Floorify je tenká a tichá lamela při nášlapu, hřejivá, vodě odolná a lze ji snadno pokládat na téměř každý podklad. Tyto podlahy jsou konstruovány ze čtyř samostatných vrstev, které jsou spojeny v jeden mimořádně pevný elastický celek. První tři vrstvy tvoří po slisování kompaktní vrstvu – Floorify Quiet Sense s mimořádnou odolnosti proti nárazům, škrábancům, skvrnám a lihovým fixům. Zámkový spoj jádra Floorify Rigid Core je dvakrát pevnější než u 8 milimetrů silné laminátové podlahy a minimálně 4krát pevnější než zámek běžné vinylové podlahy. Nehrozí nebezpečí vzniku spár, smrští-li se podlaha po slunečném dni. Pokud si tuto podlahu jednou vyzkoušíte, je konec všem předsudkům o vinylové podlaze. Floorify lze pokládat tak snadno a rychle jako laminátovou podlahu na všechny typy povrchu. Dokonce výhodou je, že podlahu můžete pokládat přímo na téměř jakýkoliv povrch bez složité přípravy podkladu. Spáry staré dlažby pod Floorify nebudou vidět, ani drobné nerovnosti podkladu se neprotlačí na povrch.

 

Plánujete pokládat vinyl svépomoci? U nás to zvládnete!

 

Chystáte se na výměnu stávající krytiny? Renovace je považována za jeden z nejvíce stresujících okamžiků v životě člověka. Zde je průvodce, jak položit vinylovou podlahu svépomoci. Položit vinylovou podlahu je snadné, zvládnete to – musíte se jen řádně připravit.

 

Krok první – připravte místnost, kde budete pokládat panely a nástroje

 

Před zahájením instalace by měla být vinylová podlaha aklimatizována po dobu 24 hodin při teplotě 18–30 ° C v místnosti, kde bude instalována. V případě přepravy nebo skladování při teplotách pod + 5 ° C by měla být doba aklimatizace prodloužena na 48 hodin. Lamely by měly být skladovány před pokládkou plošně ve svých obalech, max. 5 balení naskládaných na sobě, aby aklimatizace proběhla v krátké době. Tato teplota by měla být udržována po celou dobu instalace a nejméně 4 hodin po instalaci. Důsledná příprava podkladu je nezbytná pro vynikající výsledek. Odstraňte všechny stopy omítky, barvy, lepidla, oleje, mastnoty atd. Podklad musí být čistý, suchý, vyrovnaný a soudržný. Odstraňte všechny zbývající nečistoty a vysajte podklad. Podklad nesmí být ani měkký, poškozený nebo volně položený. Zjistíte, že pokládka podlahy svépomoci je jednoduchá a je to čistá práce.

Co budete potřebovat k  pokládce plovoucí vinylové podlahy? Začněte s podložkou, samozřejmě lamely a dokončovacími materiály, jako jsou profily a soklové lišty.

Z nástrojů budete potřebovat ocelový nůž, ruční nebo elektrickou pilu, táhlo, metr, tužku, gumové kladivo, rozpěrky.

 

Krok dva – pevný podklad je základem pokládané podlahy

 

Krok za krokem se přibližujeme k nejdůležitější části. Výběr správného základu je nesmírně důležitý. Ačkoli to neuvidíme, má to obrovský dopad na pohodlí používání naší podlahy. Proto nevybírejte nejlevnější řešení. Vyberte podklad, který zaručí teplou a tichou podlahu a zajisti zvukovou izolaci. 

 Při vlastním pokládání vinylové podlahy doporučujeme podložky Floorify Comfort Underlay. Podložka má izolační, zvukově redukční a vyrovnávací funkci. Tato podložka byla speciálně navržena a testována pro použití s Floorify. Díky použité technologii zvyšuje pevnost pokládaných panelů, chrání přesné zámky a prodlužuje životnost podlahy. Nízký tepelný odpor umožňuje efektivní využití podlahového vytápění a značné úspory v topném období. Podložka tlumí zvuky kroků a chrání před uklouznutím. Tuto vlastnost ocení i sousedé žijící dole, kteří nebudou muset celý den poslouchat běhání malých nohou.

 

Krok třetí – začněte na správném místě

 

Rovnoměrně a správně položená první řada lamel je velkou pomocí, proto na začátku věnujte zvláštní pozornost návodu . To vám ušetří potíže při pokládání dalších řad lamel.

Během montáže se ujistěte, že podlahové lamely dostatečně mícháte z různých balení, takže vedle sebe není příliš mnoho identických, světlejších nebo tmavších lamel.

Před pokládkou zkontrolujte, zda bude možné dveře po instalaci podlahy a podložky stále otevřít nebo zavřít.

Lamely začneme pokládat z levé strany podél zdi ve směru světla v dané místnosti. Tradičně jsou tedy lamely umístěny kolmo na okna. Zároveň bychom měli pamatovat na ponechání dilatační vzdálenosti 5 mm od stěn. K tomu umístíme klíny mezi desku a zeď. Než položíme první řadu, měly by být panely pečlivě změřeny a naplánovány na instalaci. Zvláště věnujte pozornost poslední řadě, která nemá být užší než 5 cm.

 Floorify Rigid Vinyl Planks & Tiles jsou opatřeny mechanickým uzamykacím systémem, který umožňuje montáž podlahy bez lepení. Podlahové lamely lze jednoduše do sebe navzájem uzamknout díky použitému zámku UNILIN. Uložení lamel do plovoucího systémů znamená, že celá plocha podlahových lamel není trvale spojena se zemí.

První řadu začněte lamelou v plné délce v levém horním rohu. Druhou řadu začněte se zkrácenou lamelou, která musí mít nejméně 1/3 a maximálně 2/3 plné délky lamely. Zasuňte druhou lamelu pod úhlem 30 stupňů jazýčkem do drážky první lamely první řady, dokud se hrany nespojí a potom pohybem směrem dolů do sebe lamely zacvakněte. Vezměte si třetí podlahovou lamelu, umístěte ji pod úhlem 30 stupňů krátkou stranou jazýčkem do drážky druhé lamely ve druhé řadě a poté ji sklopením směrem dolů zacvakněte. V popisu se to zdá velmi komplikované, ale příklad snadné instalace si můžete prohlédnout na YouTube, který vyjasní veškeré pochybnosti.

 

Pokládat vinylovou podlahu v kuchyni?

 

Kuchyně je místem zvláště vystaveným vnějším faktorům. Díky jeho častému a velmi intenzivnímu používání je v této místnosti nutné používat podlahu velmi odolnou a odolnou vůči mnoha faktorům. Kuchyně je spojena s vařením, pečením, smažením, jedním slovem s přípravou jídla. V kuchyni je spousta páry, někdy vyteče voda. Od podlahy v kuchyni se očekává především jednoduchou údržbu,  vysoký hygienický standard, ale i odolnost vůči vlhkosti a vodě. Klasický vinyl je proto ideální volbou.

Další výhodou vinylové podlahy jsou její antistatické vlastnosti, tj. záruka, že se na podlaze nebude usazovat prach.

 

Vinylová podlaha v dětském pokoji

 

Podlaha v dětském pokoji je vystavena poškozením a nečistotám. Padající hračky, rozlité nápoje, barvy a pastelky mohou podlahu poškodit. Protože děti na ni tráví hodně času, musíte podlahu často vysávat a  umývat. Vyberte si tedy odolnou univerzální podlahu, která se snadno udržuje. Zajímavým řešením pro dětský pokoj je vinyl. Jeho povrch je měkký a zároveň dostatečně stabilní a pevný, takže se na něm mohou děti užívat své oblíbené zábavy.

Vinylové podlahy se vyznačují zvýšenou odolnosti proti oděru a mechanickému poškození, proto se i při intenzivním používání zachovají bezvadný vzhled. Vzhledem ke zdraví děti a pohodlí rodičů je také dobré zvolit materiál s antistatickou vrstvou. Tento typ podlah se snáze udržuje v čistotě a usazuje se na nich méně prachu, což ocení zejména rodiče malých alergiků.

 

Vinyl Floorify neobsahuje škodlivé ftaláty a je tak stoprocentně bezpečný v dětském pokoji.

 

Vinyl i do koupelny

 

 

Vinylová podlaha se často používá jako podlahová krytina v koupelnách. Jedná se o nepromokavý materiál, který se ve vaně plné vody a pěny nemůže bát ani dětského šílenství. Tady určitě oceníte odolnost proti vlhkosti a vodě. V koupelně budou fungovat jak modely připevněné lepidlem, tak i modely připevněné kliknutím.

 

Při výběru podlahy myslete na to, že to je dlouhodobá investice a opravdu si vyberte takovou, která splní vaše očekávání.